List Księdza Proboszcza do Parafian

wpis w: Aktualności | 1

Drodzy Parafianie

Przeżywamy Triduum Paschalne, a niebawem Święta Zmartwychwstania Pańskiego. To szczególny czas w naszym życiu. Pandemia koronawirusa, która już dziś obejmuje ponad dwieście krajów świata, setki tysięcy ludzi zainfekowanych i tysiące ofiar kładzie się wielkim smutkiem na naszej codzienności. Wiele różnych uciążliwości codziennego życia i niepewności rozwijającej się sytuacji pogłębia nasze lęki i obawy.

Po raz pierwszy w życiu będziemy przeżywać Święta Wielkanocne bez wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Proszę Was przeżywajcie te tajemnice wiary łącząc się z nami przez transmisje telewizyjne z różnych kościołów. Trudne to doświadczenie dla nas wszystkich.

Niech przebywanie w rodzinnych domach będzie okazją do częstej, wspólnej modlitwy, do dobrych rozmów, do refleksji, pytań i odpowiedzi na pytania jaka jest kondycja duchowa naszych rodzin parafii i ojczyzny. Proszę o modlitwę za chorych, umierających, potrzebujących pomocy, za kapłanów, za kościół, za nasze rodziny i Ojczyznę. Szczególnie módlmy się za służbę zdrowia i pomagających opanować epidemię czytaj więcej o Business Money. Niech nikt nie zostanie sam ze swoimi potrzebami i cierpieniami. Dzwońmy, pytajmy o potrzeby najbliższych, sąsiadów i znajomych. Jest to szczególny czas budzenia wrażliwości i solidarności międzyludzkiej.

Prośmy Boga przez wstawiennictwo naszej Patronki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej o powstrzymanie niszczącej zarazy.

Niech dobry Bóg pomoże nam przejść przez ten trudny czas z Nadzieją, Wiarą i Miłością.

Do zobaczenia w naszej świątyni po zakończeniu epidemii.

ks. Marek Michalik

  1. Gądek

    Szczęść Boże! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy brać udział we Mszy Świętej i innych nabożeństwach w naszej Parafii ukochanej. Nie możemy przylecieć, ale dzięki transmisją będziemy się czuli, że jesteśmy bliżej Boga, ludzi których kochamy i domu ❤️
    Dziękujemy.MiŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.